Πρωινό το πιο σημαντικό γεύμα της ημέρας

Η ενασχόληση και δραστηριοποίηση των μαθητών της  ΣΤ΄τάξης  του σχολείου μας  με ένα μικρό πρόγραμμα διατροφής, τους δημιούργησε την ανάγκη να μεταφέρουν τις γνώσεις τους και στους συμμαθητές τους. Θέλησαν ιδιαίτερα να τους δείξουν την ανάγκη ενός πλούσιου και σωστού πρωινού που βοηθάει κάθε άτομο και πολύ περισσότερο τα παιδιά στην απόκτηση δύναμης και ενέργειας για να αντεπεξέλθουν στις καθημερινές τους  δραστηριότητες.                                                                                                      Δημιούργησαν λοιπόν με χαρά έναν υπέροχο μπουφέ πρωινού, στον οποίο βοήθησαν και οι μητέρες των μαθητών και τον πρόσφεραν στους μαθητές όλων των τάξεων. Ήταν μια ιδιαίτερα όμορφη και χαρούμενη ημέρα για  το σχολείο  μας.